Divadelní představení Králova řeč v Chebu

Na Den dětí jsme s vyučujícími D. Pěnčíkovou, J. Fulínovou a L. Lhotákem vyrazili do Západočeského divadla v Chebu. Už od března jsme se totiž těšili na objednané představení Králova řeč.
autor: Mgr. Petr Jelínek
11. 6. 2018

Ráno jsme se sešli ve vestibulu a vyrazili autobusem do Chebu. V divadle jsme místa ve druhé řadě, takže jsme měli výborný výhled na scénu.

Představení bylo o anglickém princi, následníkovi trůnu Jiřím VI., a o jeho logopedických problémech. Léčil se u různých logopedů, ale pomohl mu až australský herec Lionel Logue. Když se Jiří VI., řečený Berty, stane králem, už bude plynně mluvit a nezadrhávat během řeči či čtení projevu. Lionel dostane vyznamenání a stane se váženým občanem Anglie.

Příběh byl podle mne zajímavý a působivý. Dozvěděl jsem se zajímavosti z anglické historie. Jeden z herců však onemocněl a musel ho nahradit jiný, který nosil text s sebou, ale díky jeho vynikajícím hereckým výkonům nebylo nic poznat. Letos jsme zhlédli už druhé představení v chebském divadle a moc se nám líbilo. Je vidět, že se herci snaží a každé představení hrají, jako by se jednalo o premiéru.

Autor: Matěj Bedecs (tercie)