Okresní kolo OVOV

Ve čtvrtek, v brzkých ranních, hodinách, jsme se sešli u zastávky kina v Aši a nastoupili jsme do autobusu. Cesta nebyla poměrně moc dlouhá. Vystoupili jsme a vydali se směrem ke škole ve Františkových Lázních.
autor: Mgr. Petr Jelínek
15. 4. 2018

Disciplín nás během soutěže čekalo 5. A to trojskok, skákání přes švihadlo (2 minuty), hod medicimbalem, kliky (2 minuty) a poslední disciplínu si soutěžící mohli zvolit. Volili mezi mezi 1 km a driblinkem po dobu 2 minut.

Ráno nás rozdělili na 6 koutů. 6 koutů z důvodu přítomnosti 6 týmů. I přes velkou náročnost soutěže všichni odvedli velmi dobrý výkon. Naše družstvo doznalo sice několika změn, ale největší borci zůstali. Byli to: Radovan Pýcha, Dominik Kováč, Anna Perglerová, Tomáš Schwarz. Nově se zapojili: Jan Novák, Nikola Jindráková, Linda Walchetsederová a Helena Janouschová.

Po nepříliš úspěšném 3. místě v Aši, jsme tentokrát dopadli lépe. Dosáhli jsme na stříbrnou příčku. Jakmile porotci vyhlašovali pořadí, uslyšeli jsme:“Na třetím místě se umístila 3. základní škola v Aši.“ V ten moment jsme věděli, že účast v krajském kole máme zajištěnou. Porotkyně se o nás vyjádřila následovně: „Nejen, že jsou chytří, ale jsou to i dobří sportovci.“ Tato slova nás nesmírně potěšila.

5. 2018 se tak můžeme těšit na krajské kolo v dané soutěži, jež se uskuteční v Ostrově. Jako jednotlivci postupujeme všichni, kteří jsme byli v družstvu. Další naši sportovci - jednotlivci - se umístili na stupních vítězů. Jmenovitě: Jan Novák obsadil - 3. místo, Nikola Jindráková - 3. místo a Anna Perglerová - 2. místo.

Prosím, držte nám palce v krajském kole. A pokud se nám bude dařit, cestu na republikové kolo máme otevřenou.

Autor: Dominik Kováč (tercie)