Republikové finále v badmintonu

V uvedenou středu se vydala nejlepší čtyřka a to: Dominik Kováč, Jan Kozák, Markéta Flachsová a Natálie Raithelová společně s panem učitelem Helclem na republikové finále v badmintonu.
autor: Mgr. Petr Jelínek
3. 5. 2018

Po příjezdu na místo nastal problém. Spočíval v tom, kde máme zaparkovat. Nakonec jsme přeci jen jedno našli. Převlékli jsme se do sportovního a ihned jsme vyrazili do tělocvičny. Už při příjezdu jsme věděli, že nás čeká nelehká soutěž. Zapojili se do ní mistři republiky, ale i rekreační hráči.

V hale se ráno sešlo šest škol. Na první utkání jsme se střetli se silnou školou   

a tou bylo Gymnázium  Most. Natálie bohužel prohrála v singlu, ale náladu spravil Dominik výhrou také v singlu. Úsměv na tváři nám vyloudili Dominik s Honzou výhrou v deblu. Děvčatům se příliš nedařilo a prohrála čtyřhru. Takže rozhodovala smíšená čtyřhra. Natálie s Honzou nakonec vyhráli. A nad Mostem vítězíme 3:2.

Takhle probíhal celý den. Po dvou vyhraných utkáních následoval oběd a to kuře s rýží a hroznové víno. Po delší pauze následoval nejtěžší soupeř -  škola z Prahy. Bohužel jsme prohráli 3:2. Zklamání bylo na nás znát, ale i tak, kdo si může říct, že je 3. nejlepší v naší  republice.

Tedy z Plzně vezeme bronz a jsme rádi.

Autor: Dominik Kováč (tercie)