PŘIPISUJEME DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ!

Zřejmě si položíte otázku, o čem tento článek bude pojednávat? Jak je z nadpisu zřejmé, obsah se týká sportu. Tentokrát se nejedná o basketbal, florbal, ale jedná se o volejbal!
autor: Mgr. Petr Jelínek
26. 4. 2018

Ano, naše škola dne 20. 04. 2018 vyslala takzvaný „dream team“ (složený z volejbalistek-Ivy Rejskové, Kateřiny Chládkové, Jany Binderiyi Munkh-Erdene, Ariunkhuslen Ganchuluun, Lucie Kašparové, Nikoly Plavnické, Anny Perglerové a Veroniky Michálkové) na chebské gymnázium, kde se konalo okresní kolo v již zmíněném volejbale.

Když jsme jako volejbalistky dorazily na místo, šly jsme okouknout konkurenci. Trochu jsme začaly ztrácet naději. Jenže při prvním zápase, který jsme odehrály za 15 minut, a připsaly jsme si tak první dva body získáním dvou setů, naše sebedůvěra stoupla, protože jsme hrály docela dobře. I z toho důvodu, že jsme spolu hrály poprvé a soupeřkám míč přes síť občas přeletěl špatným směrem.

Není zápasu, aby se neobjevily nějaké komplikace. Při druhém zápase proti nám nastoupily těžší soupeřky. My najednou prohrávaly a nevěděly jsme, co si s jejich hrou počít. Ale dokázaly jsme se navzájem povzbudit. A  to do té míry, že jsme vyhrály oba sety, tudíž i zápas.

V třetím zápase nás místo soupeřek tlačil čas. Ovšem i tento zápas jsme vyhrály v potřebném časovém rozmezí opět vítězně. Takže jsme získaly šest bodů z šesti a tím pádem jsme si vybojovaly první místo v soutěži a postup do krajského kola, jež se koná 10. 05. 2018. V něm už potkáme náročnější soupeře a bude o dost náročnější. Ale uděláme vše, co bude v našich silách!

Velké poděkování patří paní Chládkové, jež se postarala o naše tréninky mimo školu, a v neposlední řadě také p. učitelce Miladě Soukupové.                     

 

Autor: Anna Perglerová (tercie)