Divadelně taneční projekt Ich jsem já

Začátkem školního roku 2018/ 2019 se zúčastnila žákyně oktávy Anna Nguyen Hien Phuong divadelně tanečního projektu Ich jsem já od organizace Čojč. Projekt probíhal od 31. 8. 2018 do 9. 9. 2018. Prvních 5 dnů bylo 12 účastníků ubytováno v Jugenherbergu v Hofu.
autor: Mgr. Petr Jelínek
23. 9. 2018

Místo leželo nedaleko od Centra, kde vystupovali v úterý 4. září na ulicích Flashmob. Zbytek času strávili studenti v Sokolově, kdy bylo závěrečné vystoupení také součástí Hornické pouti v Sokolově.

Čojč, jakožto spojení slov „Čeština" a „dEUTSCH", je organizace, která se snaží sblížit českou a německou kulturu pomocí nejrůznějších způsobů. Tentokrát se sešli studenti od 14 do 26 let. Celkem 5 mladých lidí z České republiky a 6 studentů z Německa plus jedna Němko-Češka. Společně pracovali na flashmoby a vystoupení. Úkolem celého projektu bylo najít sám sebe, jak již napovídá název projektu Ich jsem já. Podtématy byly: např.  budoucnost, hodnoty či kontrola. Zabývali se jak řečí, tancem, tak i psaním. Ale nešlo jen o to se pohybově vyjádřit a vypsat si své myšlenky, nýbrž také vymyslet si vlastní choreografie a písně. Celý průběh měli na starosti Rosalin Hertrich z německé strany a Michaela Čermáková z české strany. Vše důkladně během procesu dokumentoval Johannes Frank.

Autor: Nguyen Hien Phuong (oktáva)