Do Německa na zkušenou

Část žáků septimy a celá oktáva se 10. září 2018 s očekáváním sešla na čtvrtou a pátou vyučovací hodinu v učebně primy. Tam už nás čekala usměvavá referentka česko- německého fóra mládeže: Do Německa na zkušenou.
autor: Mgr. Petr Jelínek
14. 9. 2018

V první hodině jsme se všichni přítomní představili, pak následovala prezentace, která vysvětlila, že Do Německa na zkušenou není organizace, nýbrž fórum pro mladé, kde můžou sdílet tipy a rady pro ostatní zájemce o pobyt v Německu. Z prezentace jsme si také jako posluchači mohli vzít opravdu podnětné návrhy na získání různých druhů stipendií pro studium v Německu, nebo odkazy na internetové stránky zabývající se německou problematikou.

Druhá hodina byla mnohem odlehčenější- začali jsme ji hrami procvičujícími naši slovní zásobu a poté jsme se po skupinkách sesedli k internetové hře Kahoot! Ta měla zase za úkol zjistit naše vědomosti o Německu.

Celkově to byl velmi příjemně a přínosně strávený čas. Mimo jiné jeden z úkolů již zmiňovaného fóra je třídit, uspořádávat informace o možnostech v Německu a předávat je srozumitelně studentům. Myslím, že v tomto případě se takovéto předání informací zdařilo výborně.

Autor: Tereza Němejcová (oktáva)