Hodina se strojaři

Je 22. května 2018 ráno a před školním areálem stojí stříbrná oktávka a u ní dva zatím ne příliš formálně oblečení pánové. Děkan a proděkan Fakulty stavební pražské vysoké školy ČVUT přijeli k nám do školy, aby žákům sexty a septimy předložili několik zajímavých pracovních nabídek do budoucna, ale také aby nám představili možnosti Fakulty stavební jako takové.
11. 6. 2018
autor: Mgr. Petr Jelínek

Přednášející začali velmi vřele, k tomu, že z publika opadnul jakýkoli případný ostych dopomohl i fakt, že se oba představili křestními jmény. Prezentace začala hned na úvod „namotivováním“ ke studiu strojařiny - v roce 2022, tedy v roce, kdy by už někteří z posluchačů mohli teoreticky dokončovat bakalářský stupeň vysokého vzdělání a současně by se mělo v Sokolovské uhelné zrovna dostavovat obří výzkumné centrum koncernu BMW, kde bychom se mohli případně uplatnit.

Dále jsme povětšinou s úžasem až nechápavým pohledem hleděli na vše, co studenti této fakulty ČVUT byli schopni vypočítat, navrhnout a zkonstruovat. A bylo nám řečeno, že všeho tohoto dění můžeme být součástí také my. Na závěr byl dán prostor pro dotazy. A - jak řekl proděkan - holky zahanbily kluky.

Celkově to byla příjemně strávená hodina a myslím, že minimálně jeden strojař z této přednášky vzejde :)

Autor: Tereza Němejcová (septima)