Krajské kolo v plavání

Dne třináctého listopadu se v ašském plaveckém bazénu uskutečnilo Krajské kolo v plavání pro druhý stupeň žáků. Přestože výsledek pro naši školu nebyl nijak oslnivý, pojďme se podívat na průběh závodů…
autor: Mgr. Petr Jelínek
3. 12. 2018

Plavaly se všechny čtyři oficiální styly, což znamená - motýl, znak, prsa a kraul. Každý styl se plaval na 50 metrů (dva bazény) a jeden mohli plavat maximálně 3 reprezentanti. Dále musel být každý ze stylů obsazen aspoň jedním členem týmu. Následovala polohová štafeta, závod na 4x2 bazény pro čtyři závodníky, při kterém má každý určen jeden styl.  Závěrem byla opět štafeta, ale na 6x2 bazény volným stylem, tudíž každý plaval svou trať jakkoli chtěl - hlavně co nejrychleji.

Jak již bylo zmíněno, tato akce byla pouze pro žáky z druhého stupně, tedy pro kvintu až oktávu. Bohužel naše škola má ve svých řadách málo, neřkuli vůbec žádné plavce, kteří by se mohli rovnat kalibru sportovců z větších měst, kde fungují plavecké oddíly. Naši reprezentaci  tak tvořilo chlapecké družstvo v sestavě: Kučera Šimon, Marek Adam, Křížek Josef, Štecher Filip, Hanus Alex a Šibal Adam. Ačkoli úsilí bylo na naší straně veliké, skončili jsme až pátí za Sokolovem, Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Chebem.

Každopádně akci jsme si užili i bez umístění na vyšších pozicích. Hlavní motivací pro nás bylo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A to jsme splnili. Odměnou nám pak byl zasloužený kebab.

Autor: Filip Štecher (kvinta)