Kvinta a sexta za slušňáky

Jednoho skoro zimního dne, psal se již 19. listopad 2018, se naše výprava, ve složení kvinta a sexta, sešla v aule školy, aby se vydala na slavnostní recepci do Mariánských Lázní.
autor: Mgr. Petr Jelínek
3. 12. 2018

Při příjezdu našeho velkého autobusu k Lidovému domu se nám všem moc ulevilo, že nebudeme muset v tom mrazivém počasí, které ten den panovalo, jít do Mariánských Lázní po svých. Když jsme dorazili k hotelové škole, mohl nastat náš slíbený rozchod, při němž jsme mohli našemu pedagogickému doprovodu ve složení: Dana Pěnčíková a Jana Malotínová, předvést naši zodpovědnost. Náš volný čas každý strávil jinak, někdo se šel ještě najíst, někdo se zahříval v lázeňských obchůdcích a někdo jen tak brouzdal promrzlými uličkami Mariánských Lázní. Po těchto procházkách různými směry jsme se všichni v čas vrátili na náš ,,střetávací bod“ a mohli jsme konečně poznat i interiér hotelové školy a její studenty. Poté se sextáni posadili k již prostřeným stolům a kvintáni šli dále prozkoumávat školu.

Když do slavnostně prostřené jídelny dorazila i kvinta, začal částečně vzdělávací program, který zahájil student předvádějící míchání pomerančového koktejlu s vodkou, přičemž skleničky s tímto mokem přistály na stole našich pedagogů, což někteří moji spolužáci nazvali smůlou. Dále nám byl naservírován předkrm v podobě zelné květiny s parmezánem a polévka – zeleninový vývar. Po následném dojedení kuřecích plátků s kuskusem, brambory a grilovanou zeleninou byli někteří z nás již zcela plni. Část porce proto předali těm hladovějším zástupcům našich řad. Bohužel tu byla i takové situace, kdy se nenápadná výměna nepodařila podle plánu a byla vylita polovina láhve coca-coly (hádejte, jak je možné, že znám tolik podrobností...). Předtím než na naše stoly přistála sladká tečka, jako zmrzlinový pohár, nám bylo ukázáno flambování alkoholu v kávě, přičemž irskou kávou byl opět obdarován jen náš pedagogický doprovod. Tak za tři roky se snad taky dočkáme.

Když jsme se všichni ve zdraví vrátili domů, s příjemnými pocity jsme se mohli rozejít do svých domovů.

 

Autor:  Alena Jelínková (kvinta)