Laboratorní práce ve dvou jazycích

Dne 1. října 2018 k nám do Aše přijela třída z gymnázia ze sousedního města Selbu, aby si vyzkoušela, jak práci v terénu, tak i práci s moderním vybavením v naší nové třídě biologie.
autor: Mgr. Petr Jelínek
17. 10. 2018

Studenti přírodovědných seminářů ze septimy a oktávy se v pondělí sešli již v brzkých ranních hodinách na nádraží v Aši, aby zde přivítali a také vyzvedli studenty ze zmíněného města.

Poté následovala ranní procházka do lesoparku pod Hlávkovou školou, kde probíhala první část laboratorní práce. Studenti tady na místě např.: lovili mikroorganismy z rybníků, nebo poznávali stromy a rostliny podle listů.

Po hodině zkoumání se všichni přesunuli do budovy školy, přesně tedy do třídy biologie. Tady probíhala druhá část naší laboratorní práce. Jednalo se o zkoumání mikroorganismů, které se vylovily právě v rybnících. K práci nám sloužily nové mikroskopy, a také nové pomůcky, jako skalpel, pinzety, apod.

Jménem všech zúčastněných bych rád poděkoval paní učitelce Milionové za organizaci a pomoc při poznávání stromů a rostlin, panu učiteli Lhotákovi za pomoc při práci s novými mikroskopy a panu učiteli Ponikelskému za překládání, které nám opravdu moc pomohlo při komunikaci s našimi německými vrstevníky.

 

Autor: Dominik Oravec (oktáva)