Okresní kolo v basketbalu SŠ

Dne 27. 11. 2018 se na naší škole odehrála soutěž Okresní kolo v basketbalu. V osm ráno jsme se tudíž sešli se smíšenými pocity.
autor: Mgr. Petr Jelínek
11. 12. 2018

Někteří z nás již smíření s absolutní porážkou, jiní (přesněji řečeno dva lidé z deseti) však byli plní neústupné touhy – touhy zvítězit. Po zahlédnutí nesmírně silné sestavy oponenta úsměv v našich tvářích opadl. Ačkoli naše zápasy košíkové se daly spíše srovnat s hrou amerického fotbalu, vyvázli jsme živi. I přesto, že jsme se všichni sešli pouze si užít zábavu, někteří byli ohledně hry velice vážní, jak jste si mohli všimnout na dveřích od dívčích šaten.

Od začátku bylo jasné, který z týmů má převahu. I přes výškovou převahu jednoho z týmů jejich schopnosti nesplnily mnoho očekávání a ukázalo se, že výška není vše.

I tak, dostat loktem od jednoho z mohutnějších jedinců není nic příjemného (příště by bylo milé se alespoň omluvit). Přes všechen fyzický kontakt s našimi oponenty nikdo se necítil být dotčen, pokud vše nebylo podle pravidel. Díky našemu ne příliš zdařilému stylu hry jsme se dopracovali až ke čtvrtému místu z celkových šesti míst. 

Dodnes našeho jednoho spoluhráče doprovází noční můra o možném obsazení posledního místa, tudíž se po probuzení cítí šťasten ze čtvrtého místo, zatímco ostatní hráči se na zkušenost ze zmíněné soutěže snaží zapomenout.

Autor: Alex Hanus (kvinta)