Oktáva na veletrhu pracovních příležitostí

Maturita se neúprosně blíží, a proto se mnoho z nás musí rozhodnout, jak naložíme se svojí budoucností. Jedna příležitost, která některým z nás pomohla se rozhodnout, se naskytla 7. listopadu 2018, kdy jsme vyrazili do KC Svoboda v Chebu, kde se konal Veletrh pracovních příležitostí.
autor: Mgr. Petr Jelínek
22. 11. 2018

Naše třída se na tuto akci rozhodla jet především kvůli různým přednáškám od zkušených lektorů, personalistů a businessmanů. Akce měla dát užitečné rady, jak obstát v konkurenčním boji o pracovní místa.

Přednášky trvaly jen 30 minut, takže ne všechna témata byla probrána tak do hloubky, jak jsme očekávali. Jednalo se spíše o přehled základních informací a pravidel, která není radno zapomenout.

Co jsme už považovali za zajímavější, byly stánky, kde se prezentovaly různé firmy, organizace a projekty. Zastoupeny zde byly odbory, dále Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje, zaměstnanci úřadu práce, ale i Eurocentrum, dále zaměstnanci nemocnic z Karlovarského kraje a dále vězeňská a policejní služba.

Jelikož řada z nás má zájem studovat i nadále, nebyla nám nabízena pracovní místa, ale spíše stáže, poradenské služby, užitečné kontakty atd.

Na závěr lze říci, že si každý z veletrhu odnesl informace a rady. Zároveň lze konstatovat, že všichni jsme odešli s lepší představou o tom, s čím se můžeme setkat při hledání zaměstnání.

 

Autor: Aneta Lopušková (oktáva)