Pasování primánů

Už to bude 8 let, co studujeme na gymnáziu, a tak nám připadla povinnost pořádně uvítat primu na naší škole a tím je symbolicky začlenit do kolektivu. Protože se nejedná o žádnou malou událost, předcházela samotnému pasování spousta událostí.
autor: Mgr. Petr Jelínek
19. 11. 2018

Už ráno 26. října jsme mohli kochat výzdobou školy, která korespondovala s tématem pasování - Star Wars. Na záchodech hlídkovali storm troopeři, v hale u kanceláří stáli Darth Maul a mistr Yoda a dění prvním patře pozorovali Darth Vader s Rey.

Primáni měli na svých skříňkách bílé a černé balónky reprezentující temnou a světlou stranu Síly. Do podobné výzdoby byla oblečena i LaRitma, kde byla k vidění i kvinta, která celou akci organizovala, ve svých kostýmech.

Program odstartovala krátká dramatizace konce třetího dílu Star Wars, kde byl zobrazen zrod Darth Vadera.  Následně se nám představila čtyřčlenná porota - již zmíněný Darth Maul a Rey, ale hlavně TRKNO, robot, kterého ztvárnilo legendární duo tvořené paní Trčkovou a Knoblochovou. Dostavili se i král Luke a královna Leia.

Jakmile byly všichni významní příchozí představeni, mohl nastat souboj mezi primány, kteří se přidali na stranu světla, a těmi, které zlákala temná strana. Bojovalo se v disciplíně stravovací, divadelní, přetahovací a vědomostní.

Téměř ke konci přišla řada na nás, na oktávu, kdy jsme jeden po druhém pasovali primána za primánem. Přáli jsme jim mnoho úspěchů, dávali rady do studia, došlo i k několika polibkům a k předávání bílých obálek s překvapením.

Úplným závěrem bylo vyhlášení vítězů. Boj byl dlouhou dobu vyrovnaný, ale nakonec zvítězila světlá strana. Temní ale nemuseli smutnět, protože i jim se dostalo odměny.

Za celou oktávu přeji primě, aby studium úspěšně zvládli, aby je škola bavila a dala jim znalosti a zkušenosti do budoucna. Držíme palce a ať Vás provází síla!

(Maam)