BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Dne 16. dubna 2019 jsem se se svými spolužáky Jiřím Fejtkem a Annou Perglerovou vydal na biologickou olympiádu do Chebu. V pořadí se jednalo o 53. biologickou olympiádu.
14. 5. 2019
autor: Mgr. Petr Jelínek

Brzy ráno v 6.45 jsme se sešli na ašském nádraží. V doprovodu pana učitele L. Lhotáka jsme se dostali do Chebu. Poté jsme šli do chebského gymnázia. Když jsme tam přišli, čekala nás prezentace.

Moje kategorie byla „C“. Rozdělili nás do tří tříd po skupinách po třech. Já začínal na stanovišti „ Praktická poznávačka“. Měli jsme napsat názvy 20 živočichů a 20 rostlin. Naštěstí jsem si dobře nastudoval seznam živočichů a rostlin, takže tento úkol byl pro mě docela lehký.   

Poté jsem absolvoval teoretickou část s testem na 45 minut, což nebylo jednoduché, bez nastudování 80-ti stránkového textu bych jej nesplnil. Někteří vybraní jedinci z ostatních škol si vstupní text ani nečetli. Na závěr proběhla laboratorní práce - měřili jsme kapacitu plic, což bylo pro mě zajímavé, protože jsme foukali brčkem a balonkem do vody.  Výsledné poznatky jsme zapisovali do protokolu.

Celkové výsledky nás mile překvapily. Anna Perglerová se umístila na 12. místě, Jiří Fejtek obsadil 9. místo a já, Matěj Bedecs, jsem skončil na 5. místě.

I když jsme se medailově neumístili, nám se jevil výsledek skvělý. Celý den jsme si krásně užili.     

 

Autor: Matěj Bedecs (kvarta)