Hrajeme si s němčinou

Dne 16. 10. 2019 proběhla v naší škole jazyková animace německého jazyka, kterou pořádala organizace Tandem.
autor: Mgr. Petr Jelínek
17. 11. 2019

A co je vlastně jazyková animace? Pokud si myslíte, že je to práce na počítači, tak se pletete. Totiž, jedná se o formu učení jazyka v podobě her a soutěží. Má přinést zájem o jazyk a ukázat, že se dá naučit i jinak než nudným sezením v lavicích.

Do školy přijel jeden z pořadatelů projektu animace a připravil pro nás různé hry a soutěže v němčině. Nejdříve jsme se navzájem představili a potom se pustili do první hry.

Ta spočívala v tom, že jsme si sedli do kruhu a jeden z nás zůstal ve středu kruhu. Pokládal při tom otázky a snažil se dostat ven ze středu. Dále jsme hráli hru „Boss“ a nakonec jsme ve skupinách soutěžili o balónky.   

Jazyková animace nám představila jiný způsob výuky, který byl zábavnější, a více jsme spolupracovali. S balónky jsme si potom během přestávky „pohráli“.

Nám se hodina velice líbila a přáli bychom si více podobných hodin.

A co na to říkají ostatní studenti?

Anežka Jíchová, sekunda: ”Naučila jsem se nějaký nový slova a bylo to docela zábavný.”

Dominika Badová, sekunda: ”Takže mně se to líbilo, bylo to hezky udělané a líbily se mi ty hry, co jsme potom hráli. A také ten pán byl velice příjemný, takže to bylo lepší, než kdyby to byl nějaký suchar, co nemá smysl pro humor. I já jsem se naučila něco nového, co jsem neznala, takže to bylo fajn.”

Michaela Džupinová,tercie: ”Líbilo se mi to, bylo to takový, že vlastně jsem tomu všemu rozuměla a líbily se mi ty hry, líbilo se mi vlastně to celý provedení, jako fakt to bylo moc moc moc  hezký.”

Autor: Vivien Macejáková, Eliška Maříková,

            Viktorie Valíčková a Julie HariňováBarbora Čechová, Anička Pešková, Julia                    

            Weinmannová, Tereza Jančoková (kvarta)