KOREJKA, UNTREUSEE A POCHOD SMRTI (třídní výlet sekundy a kvarty)

Ve středu 12. června 2019 jsme se vydali na školní exkurzi. Náš cíl byl lanový park v Untreusee u Hofu.
autor: Mgr. Petr Jelínek
19. 6. 2019

Ráno jsme se sešli na ašském nádraží spolu s vyučujícími J. Fulínovou, O. Krátkou, J. Ponikelským, P. Hoškovou. Jeli jsme vlakem a jeli spolu s paní z Koreje(to si pamatujte) do Oberkotzau a poté jsme šli 5 kilometrů pešky k Untreusee.

Na místě jsme se rozdělili na dvě skupiny podle toho, jestli jsme chtěli do lanového centra nebo labyrintu. V lanovém centru byly tratě různých obtížností, od těch nejlehčích po super těžké a extrémní. Já byl jen v labyrintu. Tam jste museli nasbírat 4 razítka a zapamatovat si 37 obrázků. Nejtěžší bylo najít razítko sluníčka, protože k němu vedla jen jedna cesta. Bylo to vyčerpávající, neboť na nás celou dobu svítilo slunce, ale měli jsme s sebou pití. 

Já jsem šel ve dvojici, zvládli jsme to za hodinu a dvacet minut. Poté jsme už šli zpět na nádraží. Cesta na nádraží byla velice vyčerpávající a po celou dobu bylo dusno a svítilo na nás neúprosné slunce. Tuto cestu jsme nazvali ,,Pochod smrti.“

Na nádraží jsme si počkali na vlak a vyrazili zpět - směr Aš. Ale co se nestalo, ve vlaku jsme potkali tu stejnou Korejku, která sem jela s námi. Celý den jsme si užili a  budeme mít na něj skvělé vzpomínky.

 

Autor: Matěj Bedecs (kvarta)