Lyžařský výcvik 2019

Ve dnech 13. až 18. ledna 2019 se uskutečnila nejlepší školní akce, na kterou se žáci sexty těší už od primy – lyžařský výcvik. Před zájezdem jsme mohli jenom spekulovat, o tom, jak moc si jej užijeme.
autor: Mgr. Petr Jelínek
27. 2. 2019

Zúčastnili se všichni zdatní a hbití žáci sexty. A myslím, že mluvím za všechny, když řeknu: „Lyžařský výcvik se vyvedl!“

První den jsme už všichni natěšeně seděli v autobuse a přáli si být na místě co nejdříve. Hned, co jsme dorazili na místo, nás čekala naše životní výzva – vystoupání na pořádný kopec… A když říkám „pořádný“, myslím tím obrovský kopec. Brodili jsme se sněhem a počasí nám také moc nehrálo do karet. Mezi tím, co jsme celí utrmácení stoupali na vrch, představovali jsme si, jaký to bude na pokojích pěkný oddech.

Druhý den nastal čas výcviku. Počasí bylo přísné – větrno. Ale i přes nepříznivé podmínky, jsme se odhodlali na svah. Tim jako začátečník na „sněžném prkně“ se také odhodlal na sjezdovku. Lyže, sněžná prkna nezahálela a my také ne.

Ve středu byla středem pozornosti Sněžka, ale nastala velká mlha. I přes obtíže jsme ji zdolali.

Po snídani v pátek jsme naposledy sešli náš milovaný kopec s veškerými zavazadly a zamířili k autobusu. Lyžařský kurz splnil naše očekávání.

 

Autor: Tim Uhle, Deny (sexta)