Maturitní ples oktávy

Dne 16. února 2019 se ve večerních hodinách konal maturitní ples v prostorách AKS. Maturitní ples organizovala třída oktáva, která si připravila pestrý program.
11. 3. 2019
autor: Mgr. Petr Jelínek

Začalo se s malým zpožděním, ale to bylo ihned opomenuto díky zábavnému předtančení, které se stejně jako celý ples neslo v duchu 80. - 90. let. Dále následovalo slavností šerpování, při kterém jsme se seznámili s maturanty. Šerpy předávala třídní učitelka Mgr. Dana Pěnčíková a květiny ředitel Mgr. Petr Jelínek. Kvůli výrazné převaze studentek šerpování působilo spíše jako módní přehlídka, při které jste si mohli prohlédnout  šaty  - jedny byly krásnější než ty druhé.   

Šerpování poté zakončila řečí třídní učitelka Mgr. Dana Pěnčíková. Poté maturanti spolu s učiteli zamířili na taneční parket, kde společnými silami vyšvihli úžasná taneční sóla.  

Dalším bodem na programu byla kulturní vložka, jíž se zúčastnil i Čestmír Šíma -  známý svou obrovskou silou díky Strongman sportu. Čestmír společně s maturanty vedl boj o to, kdo zvedne větší váhu.

Po velice zdařilé kulturní vložce následoval prodej lístků do tomboly a půlnočních novin plných vzpomínek a zážitků z předchozích let. Jakmile odbila 24. hodina, maturanti předvedli své půlnoční překvapení. Bylo zábavné a výborně zpracované jako celý program.

Nakonec se účastníci plesu přesunuli na afterparty do clubu Havana, kde mohli vesele pokračovat ve velice dobře zajeté zábavě. 

Akce byla podpořena z grantového systému města Aše.