Minecraft Cup 2019

Dne 3. 6. 2019 se Dominik Kováč zúčastnil republikového finále ve hře Minecraft.
autor: Mgr. Petr Jelínek
20. 6. 2019

Vyrazil jsem v brzkých ranních hodinách vlakem do Chebu, následně jsem přestoupil do vlaku, který jel z Chebu do Prahy. Kolem deváté hodiny jsem dorazil do Prahy a následně jsem jel metrem do Microsoft pobočky, kde soutěž měla vypuknout.

Do republikového kola jsem postoupil následně po krajském kole, kde jsem obsadil 1. místo. Jen když jsem přijel, věděl jsem, že to nebude lehké. Po krátkém přivítání jsme se přesunuli do soutěžních místností. Mé zadání nebylo moc těžké - rozhodovaly detaily. V prvním úkolu jsem musel opravit obvody a vytvořit plně automatický popkornovač, v druhém úkolu jsem pracoval s příkazy. Ve třetím úkole jsem musel udělat co nejdokonalejší duplikát obrazu a v poslední řadě postavit co nejhezčí fontánu.

Po hodině pracování na zadání se začalo hodnotit. My účastníci jsme mohli jít na prohlídku budovy Microsoftu, hrát turnaj ve Forze (auta), anebo si vyzkoušet virtuální realitu. K obědu měl každý pizzu zdarma, což nás velmi potěšilo. Asi po 2 hodinách se začala vyhlašovat umístění v hlavní soutěži, ale i ve Forze.

Bohužel o kousíček mi uteklo umístění, obsadil jsem 4. místo.

Z 560 přihlášených účastníků obsadit 4. místo je pro mne úspěch. Avšak náladu jsem si spravil vítězstvím v turnaji aut.

Odjíždím se 4. místem v Minecraftu a s 1. místem ve Forze. Byla to dobrá zkušenost a pokusím se zabojovat i v příštím roce za kategorii středních škol.

Autor: Dominik Kováč (kvarta)