Předvánoční štědrý (srdíčkový) den

Psal se 3. Prosinec 2018, den, kdy se již opět stateční kvintáni i přes nepřízeň počasí vydali do ašských uliček pomocí propisek, žetonů a delfínků vybírat příspěvky na nemocné děti. Tento den nebyl totiž obyčejný - byl Srdíčkový den.
autor: Mgr. Petr Jelínek
14. 1. 2019

Teple oblečeni jsme se sešli u třídy paní učitelky Pěnčíkové, která nám rozdala naše kouzelné tašky plné již zmiňovaných věciček. A proč kouzelné? V tom deštivém dni nám totiž přišly zcela bezedné. Když jsme se rozešli, každý jiným směrem, snažili jsme se narazit na milé lidi, kteří by s úsměvem přispěli organizaci Život dětem. Bohužel jsme si nejspíš znepřátelili matičku přírodu, tudíž lilo jako z konve a bylo počasí, že by ani psa nevyhnal. Do ulice se ale nechtělo nejen psům, ale i lidem.

Naštěstí se nám povedlo najít pár dobrých človíčků, kteří s úsměvem pomohli, zahřáli na duši a popřáli veselé Vánoce. Některým z nás se nechtělo moknout a mrznout venku, a proto se vydali vstříc chodbičkám ašského městského úřadu, kde se jim podařilo prodat možná i zcela vše. To my, venkuchodící dobrovolníci, jsme se mezitím otužili a i prodávání nám začalo jít od ruky. Dokonce jsme potkali paní, která se o příspěvek sama přihlásila a podezřívala nás, že bychom ji opomenuli. V tu chvíli se už však ručičky hodin přiblížily k půl jedné a my se museli vrátit na naše hlavní stanoviště -  gymnázium. To však nebyl zdaleka konec. Jelikož se nám nepodařilo prodat vše, my se nevzdali a pokračovali v pomáhání. Tentokrát ale přišla řada i na Vás, úžasné studenty, kteří jste nám pomohli přiblížit se ke dnu našich bezedných tašek.

Co jiného říci závěrem, než to, že Vám všem děkujeme, že jste v tuto předvánoční dobu pomohli dobré věci (Ježíšek si na to jistě vzpomněl :D) a ještě možná vzpomene…

                   Děkujeme Vám, obyvatelé Aše,

                   samozřejmě i Vám, gympláci,

                   budeme si pamatovat dobré skutky Vaše,

                   jste opravdoví mazáci.

 

Autor: Alena Jelínková