Pasování primánů 2019

V pátek 15.11. se uskutečnilo poněkud opožděné pasování primánů. Termín byl přesunut z technických důvodů. Bohužel se tak téma Halloween už úplně nehodilo, kvintáni byli ale chytří a nápaditě přešli z Halloweenu na téma Horor.
autor: Mgr. Petr Jelínek
28. 11. 2019

Hned na začátku akce, kterou jsem měla možnost sledovat z první řady, byli dva primáni uneseni. Zbytek třídy byl rozdělen do dvou skupin. Úkolem spolužáků unesených bylo snažit se vyhrát soutěže a osvobodit tak své zajaté kamarády, kteří byli v průběhu programu přivázání na pódiu k židlím. Kvintáni (nutno podotknout, že ve velmi originálních kostýmech- jako příklad bych uvedla Matěje Bedecse převlečeného za kartu) měli připravené zábavné soutěže, například hororový kvíz, který byl ale - jak se při něm ukázalo- velmi jednoduchý i pro zúčastněné primány. Dále se museli žáci přetahovat o lano, lovit se zavázanýma očima klíče v nádobách s pískem, želatinou a jinými specialitkami. Jednotlivé soutěže byly prokládány videi nejen od kvintánů, ale i od primánů, téměř všechna se držela hororové tématiky pasování a byla velmi propracovaná. Na konec proběhlo slavnostní pasování primánů oktavány, které bylo občas trochu zmatené, ať už z důvodu chybějících oktavánů, nebo z důvodu přeslechnutí jmen. I tak ale věřím, že minimálně primáni si své pasování užili.

Kvintánům díky za snahu a klobouk dolů za kostýmy, výzdobu sálu a za navození hororové atmosféry, které ale pomohlo i počasí, jež panovalo venku- pro Aš velmi typické deštivo a mlha.

Majda Žohová, oktáva