Slavnostní recepce v Mariánských Lázních

Dne 11. 11. 2019 se vydala třída kvinta a septima na slavnostní recepci do Hotelové školy v Mariánských Lázních. Na začátku recepce nás uvítali žáci 4. ročníku a provedli nás po škole. Po prohlídce nás obsluhovali žáci 1. ročníku. Učitelé dostali na přivítanou umíchaný drink- Piña Coladu.
autor: Mgr. Petr Jelínek
12. 12. 2019

My žáci jsme měli ananasový džus. Paní učitelka hotelové školy nás po dobu celé recepce seznamovala s etickými pravidly správného stolování.
Jako první informaci jsme se dozvěděli, že pití podávané před prvním chodem se nazývá aperitiv a probouzí v nás větší chuť na jídlo.
Celé menu bylo pojato ve jménu zdravé výživy, a tak nás čekal předkrm -  salát s balkánským sýrem, sušenými rajčaty a krutonky. Jako druhý chod jsme dostali výborný vývar s domácími nudličkami. Hlavní chod se sestával z kuřecího masa s vařenou zeleninou, kuskusem a šťouchaným bramborem. Třešničkou na dortu v závěru recepce byl tvarohový dezert s lesním ovocem.
Pak vybraní žáci poděkovali každému, kdo se o nás staral. Závěrečný proslov měl Matěj Pokorný, který jako vždy, za svůj výkon sklidil potlesk.  Recepci jsme zvládli my i tamní studenti, kteří měli celou akci jako praktickou zkoušku, a my si myslíme, že ji zvládli na výbornou.

Autor: Veronika Sluková, Anna Syrovátková (kvinta)