Srdce pro děti

V pondělí 16. září 2019 se skupinky studentů po celé republice, mimo jiné i v Aši, v rámci akce Srdíčkový den vydaly pomáhat dětem.
autor: Mgr. Petr Jelínek
14. 10. 2019

Byli jsme rozděleni do skupinek o čtyřech až pěti členech. Hned ráno, krátce po osmé, jsme se vydali do různých institucí nebo i do ulic nabízet lidem magnetky se zvířátky či propisky. Někteří lidé nás odbyli se slovy, že nemají čas nebo peníze u sebe, ale většinou byli lidé velmi vstřícní. Tato prohlášení občas působila dosti nevěrohodně, zvlášť pokud ten samý člověk, co u sebe neměl peníze, šel právě nakoupit do supermarketu. My jsme se však nevzdávali a později jsme se přesunuli na 3. základní školu v Okružní ulici, kde se nám podařilo prodat téměř vše. Děti nám málem utrhaly ruce a měli jsme co dělat, aby nám něco zůstalo pro naše známé, kterým jsme také pár propisek slíbili.

Naše třída byla úspěšná, neboť se podařilo prodat úplně všechno. Mnoho dobrosrdečných lidí nám dokonce přispělo více peněz ,než byla původní cena předmětu, takže jsme se doslova snažili na 110 procent. Kromě toho máme také všichni dobrý pocit z toho, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a mohli jsme pomoci dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit nákladnou léčbu.

 

Autor: Jiří Fejtek (kvinta)