Světluškový den, aneb jak se sexta vydala pomoci nevidomým

Hned zrána dne 11. 9. 2019 se před branami naší školy začali postupně scházet členové sexty ve svých žlutých a černých tričkách z části proto, aby se vyhnuli škole, ale hlavně proto, že se na jeden den vtělili do světlušek, které již celé zářily natěšením pomoci nevidomým pod záštitou organizace Světluška.
autor: Mgr. Petr Jelínek
25. 9. 2019

Celá naše třída byla rozdělena do pěti skupinek, které se po odbití osmé hodiny rozutekly po Aši, ať už do škol, či jen do ašských ulic. Jelikož nám přálo i počasí a slunce se usmívalo, usmívali se i obyvatelé Aše a všichni byli nad naše očekávaní štědří.

Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že ať jsme byli na našich bývalých základních školách, kde nás velice přátelsky uvítali, nebo někde v terénu, všichni jste byli milí a nám se díky Vám opravdu dařilo. Tento rok jsme my, světlušky, roznášely propisky, ponožky, píšťalky, náramky, hrací karty a přívěšky na klíče. A jsme moc rády, že se nám podařilo z toho velkého množství předmětů prodat téměř vše.

Podle všeho se naší největší zábavou stalo nalepování nálepek s upozorňováním na to, že pomáhat se může i mimo světluškové dny např. zasláním DMS. Takže pokud se v blízké době budete procházet po našem městě, kontrolovat svému dítěti sešity či učebnici a narazíte na nálepku,,Rozsviť to s námi!“, nemusíte se bát. Nemůže za to totiž žádný neznámý vandal, ale jen my, světluškové děti, které se snaží upozornit na to, jak jednoduché  je pomoci těm, kteří naši pomoc opravdu potřebují a jsou za ni vděčni.

A co ještě dodat závěrem? Snad jen, že bychom měli poděkovat spoustě lidem. Nejen celé naší třídě, která se i přes nemilé vzpomínky na špatné počasí z minulé dobrovolné nadační akce s  úsměvem vydala opět pomáhat, ale také paní učitelce Pěnčíkové, která vše zařídila a k tomu zbývající část našich neprodaných předmětů prodala mladším žákům naší školy, čehož si jistě většina vás musela  díky hlasitému pískání všimnout.

Sice vím, že se budu znovu opakovat, ale ten největší dík patří všem lidem, kteří nám pomohli rozzářit nejen světlušky, ale také úsměvy všech lidí, kterým se díky jim dostane pomoci. 

 

Autor: Alena Jelínková (sexta)