Cesta do hlubin počítače

V pátek 21. února dorazili na naše gymnázium vybraní zástupci základních škol z Aše a okolí, aby pronikli do tajů počítače a osvojili si znalosti v oblasti informatiky.
autor: Mgr. Petr Jelínek
9. 3. 2020

Celé dopoledne se neslo v hravém duchu. Skupinky žáků soutěžily dokonce v několika kategoriích. V prvním kole si všichni zasoutěžili v Kahootu, kde si procvičili své vědomosti ohledně komponentů počítače. Překvapivě se účastníkům dařilo velmi dobře a o vítězi nakonec rozhodly pouhé sekundy. Poté přišel na řadu menší testík, při jeho plnění měli školáci za úkol popsat a pojmenovat jednotlivé části počítače, které před nimi ležely na stole. Ani tato část většině nedělala sebemenší problém.

Nejzábavnější, ale zároveň nejsložitější část přišla až na úplný závěr. Jednotlivé skupinky dostaly kompletně rozložený počítač a jejich úkolem bylo ho složit tak, aby opět fungoval. Dobrovolníci z oktávy jim u toho pomáhali a dohlíželi na to, aby vše bylo zapojeno tak, jak má. I přes menší komplikace se nakonec všem skupinkách povedlo sestavit svůj počítač, spustit ho, a dokonce i nainstalovat operační systém.

Všichni tedy odcházeli s dobrým pocitem, dokonce i malým suvenýrem, který si za snahu opravdu zasloužili.

 

Autor: Ivona Válková (oktáva)