Letiště

Dne 11.12. 2019 se třída kvarta vypravila na výlet. Cesta byla dlouhá a únavná, výluka mezi Mariánskými Lázněmi a Planou nám také moc dobrou náladu nepřidala. Ale nakonec jsme všichni v klidu dorazili do Prahy.
20. 1. 2020
autor: Mgr. Petr Jelínek

Plni vánoční nálady jsme došli na Staroměstské náměstí. Někteří z nás si koupili kávu, jiní zase předražené jídlo, ale všichni jsme si to na trzích moc užili.

Nejdříve metrem a poté trolejbusem jsme dojeli  na LETIŠTĚ Václava Havla, kde všichni čekali na průvodce. Ten přišel po půl hodince. Když průvodce přišel, naše cesta po letišti mohla začít. Pan průvodce nám v terminálu 3 povídal o historii letiště. Dále nám rozdal visačky, které měly v pouzdru speciální kartu.     

Následovali jsme pana původce, který nás zavedl k bezpečnostní kontrole, kudy jsme museli všichni projít, aniž bychom nepípali. Ovšem pár z nás pípalo, a tak nás museli prohledat. Po úplném zkontrolování jsme se naskládali do autobusu a začali jsme projíždět celý areál letiště.

Viděli jsme letadla v hangáru, požární stanici a staré letiště. Autobus po cestě zastavil, my vyskočili a koukali jsme na letadla, jak přistávají. Velice nás ohromilo přistání největšího dopravního letadla Airbusu A380. Po prohlídce, která se nám velice líbila, jsme opět jeli metrem a trolejbusem do paladia. Zde jsme měli možnost nákupu vánočních dárků nebo třeba nějakého toho dobrého jídla.  

 Po nákupech nás čekala už jen cesta domů. Do Aše jsme si vrátili všichni živi a zdrávi.

Autor: Veronika Táborská (kvarta)