MATURITNÍ PLES OKTÁVY 2019/2020

Poslední lednovou sobotu měl každý z nás na večer jasně daný plán. V místním AKS se totiž konal MATURITNÍ PLES OKTÁVY 2019/2020. Kdo by si nechal takovou událost ujít?
11. 2. 2020
autor: Mgr. Petr Jelínek

Už před sedmou hodinou večerní začaly do hlavního sálu AKS proudit davy lidí. Rodiče letošních maturantů, páni profesoři a paní profesorky, sestry, bratři a přátelé maturantů a ostatní studenti ašského gymnázia. Na tuto velkolepou událost pro maturanty, dojemnou pro jejich rodiče a zábavnou a příjemnou pro všechny ostatní, přišli VŠICHNI.

Celý večer začal oficiálním zahájením večera a také PŘEDTANČENÍM, na kterém letošní oktáva poctivě pracovala a trénovala a celé jejich úsilí bylo na jejich předtančení vidět, neboť se jim vážně povedlo. Všichni ale čekali především na tu hlavní část večera. A to na samotné ŠERPOVÁNÍ, kde každý z maturujících dostal svou chvíli na to, aby mohl sám a zároveň s ostatními spolužáky a s rodiči symbolicky zavzpomínat a uzavřít těch celých 8 studijních let, které na gymnáziu prožil a které každým dalším dnem pomalu končí. Získal svou šerpu, svou růži a přišla řada na dalšího maturanta. Hned na to následovala vtipná a dojemná řeč, kterou pronesli jak maturanti, tak i jejich třídní paní učitelka Romana Žibrická. Řekla bych, že v sále snad nebylo člověka, kterého by věty maturantů či paní profesorky nedojaly, anebo alespoň nepobavily.

Ve volném čase, mezi jednotlivými částmi večera či jednotlivými vystoupeními, se návštěvníci mohli jít občerstvit na bar, něčeho dobrého (ať už alkoholického či nealkoholického) se napít, vyfotit se ve foto budce, nebo si zatančit na chytlavou hudbu živé kapely. Během tohoto večera nechyběl prodej zábavných půlnočních novin, ani „Kolo štěstí“, ve kterém čekalo na šťastlivce s výherními lístky dohromady až 400 cen! Také jsme mohli vidět skvostné taneční vystoupení od FILLA CREW, ale myslím, že na co se všichni nejvíce těšili celý večer, bylo PŮLNOČNÍ PŘEKVAPENÍ. Tohle překvapení všichni nadšeně pozorovali, protože bylo vážně vydařené, dlouhé a úsměvné. Tím okamžikem večer už pomalu končil. Člověku se téměř nechtělo věřit, že ta AKCE, na kterou se on sám dlouho těšil a na které se pracovalo tak dlouho, usilovně a poctivě ze strany našich letošních maturantů, byla najednou u konce a šlo se domů. Ale tak už to holt bývá.

Večer utekl velmi rychle, ale za to pěkně. Já, jakožto návštěvnice plesu, můžu říct, že jsem si celý večer užila a celý se mi velice líbil. A dovoluji si říct, že jsem určitě nebyla jediná. A proto všichni děkujeme oktávě za jejich úsilí a za celkovou přípravu tak fajn večera.

Tak, maturitní ples 2020 máme za sebou, teď nezbývá už nic jiného, než letošním maturantům popřát hodně štěstí a zdaru k maturitním zkouškám,

a vás, čtenáře, již teď pozvat na příští maturitní ples. Určitě přijďte. Příští rok bude totiž už v naší režii. Budeme se na Vás těšit!

 

Autor: Tereza Gregorová (septima)