Krajské kolo přespolního běhu

Ve čtvrtek 7. října 2021 se v Aši na vrchu Háj konalo krajské kolo přespolního běhu. Naše třída-tercie-se sešla na sportovišti u rozhledny již v osm hodin ráno, jelikož jsme pomáhali s přípravou závodu.
autor: Mgr. Petr Jelínek
10. 10. 2021

Všichni jsme vyrazili značit cestu. A přitom jsme si postupně vybírali stanoviště, na kterých jsme potom po dvojicích stáli a navigovali závodníky, kterým směrem mají běžet. Pár lidí zbylo. A ti se mohli rozhodnout, jestli chtějí vařit čaj, zapisovat výsledky do počítače, nebo třídit startovní čísla.

Kolem deváté hodiny se začali sjíždět běžci z celého kraje. Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ve složení Albert Plevný, Jan Žibrický, Matěj Jančok, Matěj Brabec, Matyáš Mála a Štěpán Sauer. Právě jejich družstvo nakonec skončilo v soutěži na 6. místě.

Počasí nám přálo, obloha byla téměř bez mráčku a chladnější ráno nás nerozhodilo. Přeci už je říjen a my jsme byli rádi, že nepršelo a my jsme nemuseli moknout.

Všichni jsme si závod moc užili. I my, co jsme pouze fandili a drželi palce našim závodníkům. Výkony všech sportovců byly obdivuhodné.

Je dobře, že stále sportuje hodně dětí a že jsou ochotny se zúčastňovat sportovních soutěží.

 

Martin Jelínek a Martin Čajan(tercie)