Plavání KK

Ašští gymnazisté jako rybky ve vodě

Dne 8. 12. se naše škola zúčastnila krajského kola plaveckého závodu, jelikož vyhrála okresní závody. Avšak republikové kolo se nekonalo, a tudíž toto byla naše poslední šance ukázat, co v nás je. Brzy ráno jsme se sešli před školou a s paní Soukupovou jsme se vydali do města chemie a uhlí – Sokolova.

Cesta probíhala bez problémů a kolem 8:20 jsme dorazili k bazénu v Sokolově. Převlékli jsme se do plavek a usadili se na třetí tribuně. Stejně jako předtím jsme se rozcvičili. Slavnostní zahájení závodu proběhlo v 9:00.

Pro nás vše odstartovalo chlapecké kolo ve stylu znaku, kde jsme měli dva zástupce, Víta a mě (Teodora). Vít šel první a obsadil druhé místo. Když přišla řada na mě, těsně před startem jsem požádal o pomoc bohy Peruna a Velese a ti mou modlitbu vyslyšeli a skončil jsem jako první.

Následovalo druhé kolo ve stylu prsa. Naši zástupci – Heinz a Petr obsadili 5. a 2. místo. Zato třetí kolo představovalo největší výzvu z celé soutěže – plaval se motýlek. Z našeho družstva umí motýlek pouze dva plavci, a tak po dohodě plaval Štěpán. Za svůj obětavý výkon sklidil krásné 4. místo. Posledním stylem byl volný způsob, kde jsme nasadili Tadeáše a ten se po velice těsném finiši umístil na 2. místě.

Po krátké pauze na načerpání potřebných sil se plavala polohová štafeta a po ní štafeta volným způsobem. V obou závodech jsme obsadili 4. místo a předvedli velice obstojné výkony.

Poslední událostí tohoto dne bylo vyhlášení výsledků. Ač naše očekávání nebyla moc vysoká, obsadili jsme krásné 2. místo, což nás velice překvapilo. Dle mého názoru takové umístění nikdo z našeho týmu nečekal. S příjemným pocitem a hrdostí z našeho výkonu jsme vyrazili směr Aš.

Děkujeme paní učitelce Soukupové za umožnění startovat na těchto závodech a poměřit si síly s nejlepšími plavci z Karlovarského kraje.

Autor: Teodor Černý (kvarta)