Plavání 2023

Okresní plavecký závod

Jako každý rok tak i letos se konal okresní plavecký závod.  Naše gymnázium se jej zúčastnilo. Náš tým byl sestaven ze tří terciánů a tří kvartánů, mezi nimi jsem byl i já.

V 7:40 jsme se setkali na nádraží a vlakem jsme dorazili do Chebu. V 8:10 jsme došli na místo-do bazénu. V recepci jsme si půjčili žetony od skřínek. Po převléknutí do plavek a sprše jsme obsadili část tribuny, kde jsme si nechali věci.

Potom šla na řadu rozplavba a zároveň s tím přišla i pomoc plavčíkům natáhnout dělící přepážky. A po rozplavbě jsme se připravili na svá kola. Já a jeden tercián jsme měli znak jako svůj styl a znakem začal i závod. Nejdříve přišla na řadu dívčí družstva. Po nich jsme šli na řadu my. Chlapecké kolo znaku bylo rozděleno na dvě části. V první jsem plaval já a v druhé můj spolužák. Nakonec to dopadlo tak, že oba jsme byli druzí.

Následovalo kolo dívek a styl prsa. Jak u znaku byla tato část rozdělena na dvě kola. V prvním jsme byli bohužel poslední, ale zato v tom druhém jsme získali první místo. Po dívkách ve volném stylu přišlo naše kolo volného stylu. První kolo jsme byli druzí, ale v tom druhém jsme byli první.

Po těchto kolech následovala přestávka na svačinu. Po svačině byla polohovka, tedy 25 metrů znaku, prsou a volného stylu. Tu se nám povedlo zcela ovládnouti a být v ní první s poměrně velkým časovým rozdílem. Nakonec přišla pěti minutová přestávka, po ní následovala štafeta, tedy 50 metrů libovolným stylem pro každého.

Ta dopadla následovně. Byli jsme první a zároveň druzí díky tomu, že rozhodovaly doslova milisekundy. A stejného času dosáhli chebští závodníci. Tím byly závody u konce a přišlo vyhlášení výsledků.

Poslední byla 4. základní škola Cheb, třetí místo obsadili Mariánské Lázně, druhou příčku Gymnázium Cheb. Triumf patřil nám. A to znamená, že ašské gymnázium bude zastupovat 8. prosince okres Cheb na krajských závodech.

Autor: Teodor Černý (kvarta)